wtorek, 11 kwietnia 2017

[93] Tammara Webber - "Dobrze ci tak!"~Witajcie kochani!

Bez żadnych długich wstępów, gdyż przede mną jeszcze dużo, dużo nauki (ach, ta geografia rozszerzona :D ) - Zapraszam na recenzję! :)

Autor: Tammara Webber
Tytuł: "Dobrze ci tak!"
Ilość stron: 400
Wydawnictwo: Jaguar
Data premiery: 8 lutego 2017O książkach Tammary Webber słyszałam wiele pozytywnych opinii, jednak jakoś nigdy nie nadarzyła się okazja by sprawdzić to na własnej skórze. Gdy na rynku wydawniczym ukazała się jej kolejna powieść, pt. „Dobrze ci tak!”, stwierdziłam że to najwyższy czas sprawdzić, czy faktycznie ten zachwyt wokół jej twórczości jest w pełni zasłużony …

 Reid Alexander jest śledzonym przez paparazzi celebrytą. Każda informacja o nowym związku, każde potknięcie natychmiast trafiają do mediów – nic nie pozostaje tajemnicą. Za swój ostatni błąd Reid zapłacił wysoką cenę – zniszczony samochód, zdemolowany dom oraz długi pobyt w szpitalu. Wszyscy agenci starają się odbudować wizerunek nastoletniego aktora, lecz jedno jest pewne – nie uda mu się uciec od konsekwencji.

Dori Cantrell jest dokładnym przeciwieństwem Reida. Mocno zaangażowana społecznie, nadzoruje przebieg prac, które musi odbyć Reid, aby wypełnić postanowienia sądu. Dziewczyna nie zwraca uwagi na osiągnięcia młodej gwiazdy. Jej pełne poczucia wyższości zachowanie sprawia, że Reid pragnie za wszelką cenę udowodnić dziewczynie, że ona również jest tylko człowiekiem.


Kiedy sięgałam po tą pozycję, spodziewałam się banalnej młodzieżówki, opowiadającej o zderzeniu się dwóch światów; historii o niezwykle silnym uczuciu, które połączyło dwie, tak różne osoby. Jednak zamiast klasycznej opowiastki dostałam naprawdę piękną historię, w której wątek miłosny nie przyćmiewa całości. Poruszane są tutaj kwestie takie jak: poszukiwanie sensu wiary, wartość rodziny czy też zmaganie się młodego człowieka z brutalnością otaczającej go rzeczywistości.

Pani Webber posiada bardzo dobry styl pisania, który sprawia, że jej historie czyta się z ogromną przyjemnością. Fabuła jest przemyślana, w odpowiednich momentach wprowadzany jest gwałtowny zwrot akcji, dzięki któremu trudno oderwać się od czytania.

Narracja całej tej historii prowadzona jest przez dwie osoby – Dori i Reid’a. Dzięki takiemu zabiegowi możemy być świadkami rozwijających się wydarzeń, przyglądać się ewolucji uczucia, jakie rodzi się pomiędzy tą dwójką - zarówno z żeńskiej jak i męskiej perspektywy.

Mimo tego, że (tak jak już wcześniej wspomniałam) wątek miłosny nie przyćmiewa swym blaskiem pozostałych wątków tej historii, to jednak stanowi on kluczową kwestię pod względem całościowym. Bardzo mi się spodobało to, że autorka nie śpieszyła się z rozwojem tego uczucia. Stopniowo rozwijała akcję, przez co nadała tej historii niepowtarzalne piękno i wyjątkowość.

Wykreowani przez autorkę bohaterowie do oryginalnych nie należą. Skromna, cicha, grzeczna dziewczyna plus buntowniczy, zarozumiały przystojniak, postrzegany przez innych jako „bogaty łamacz kobiecych serc”. Taki zestaw spotkać możemy w większości książek, nie mniej jednak ja osobiście bardzo tą dwójkę polubiłam.

Po przeczytaniu książki „Dobrze ci tak!” czułam pewien niedosyt, który spowodowany był tym, że pewne wątki nie zostały ostatecznie rozstrzygnięte. Być może moje wątpliwości zostaną rozwiane w kolejnej części (o ile takowa w ogóle powstanie)?Lektura była pozytywnym początkiem przygody z twórczością tej autorki. Może ta powieść nie wniosła nic nowego i nie grzeszyła zbytnią oryginalnością, ale była to przemyślana i dobra historia. Jest to lekka i przyjemna pozycja na jeden wieczór. Aprobatę zyska z pewnością u młodszych czytelników, którzy wprost kochają takie historie. Osobiście dla mnie nie było to nic wybitnego, nie mniej jednak będę z pewnością pozytywnie wspominać tę książkę. Jeśli na rynku wydawniczym ukaże się kolejny tom, zapewne po niego sięgnę. Polecam!


Moja ocena: 7/10Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Jaguar i portalowi Polacy nie gęsi.

Ktoś z Was już czytał? 
Co sądzicie?

Polecacie pozostałe książki tej autorki?Girl from Stars

2 komentarze:

  1. Nie znam twórczości autorki i muszę prędko to zmienić :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeżeli znajdę ją w bibliotece to przeczytam i zobaczę jakie będzie moje zdanie na temat tej książki. :) Opis mnie zaciekawił :D

    OdpowiedzUsuń