sobota, 15 sierpnia 2015

[1] Barbara Baraldi - "Scarlett"Witajcie! 
Na czas czytania wsłuchajcie się w piosenkę o tym samym tytule co książka, której recenzję macie poniżej :) Tytuł: "Scarlett"
Autor: Barbara Baraldi
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ilość stron: 336"Dziewczyno z gwiazd, zabierz mnie z tej ciemności,

Dziewczyno z gwiazd, miłość nas nie rozdzieli,

Znajdziemy drogę bez względu na to, co powiedzą,
Nie wiem czy będę istniał wiecznie, chcę tylko zatracić się w tobie,
Ukradniemy czas gwiazdom na niebie"
Nie wiem jak Wy, ale gdyby mi, ktoś zaśpiewał taką piosenkę, prawdopodobnie zyskałby moje serce na wieczność :3 No ale po kolei:
          Scarlett jest zwykłą, szesnastoletnią blondynką, choć trzeba przyznać imię ma nieziemskie :3 Równowaga w jej świecie burzy się, gdy rodzice oznajmiają jej, że się przeprowadzają. Pech chce, że w tym dniu, przyjaciel Scarlett wyznaje jej miłość i całuje ją ...
          Cała rodzina przeprowadza się do Sieny - spokojnego miasteczka, gdzie główna bohaterka kontynuuje swoją naukę w liceum, w którym toczy się jej spokojne, a w zasadzie nudne życie. Wszystko jednak ulega zmienie podczas koncertu na dyskotece szkolnej. Dziewczyna poznaje tam Mikaela - cudownego chłopaka z zespołu "Dead Stones". Podczas występu ich oczy spotykają się, a głowna bohaterka zatraca się w jego lodowych oczach, przez co przez kolejne dni nie może o nim zapomnieć ,..
           Któregoś dnia Scarlett spotyka Mikaela. Nastolatkowie poznają się, a z czasem zakochują w sobie. Dziewczyna jednakczuje, że chłopak coś przed nią ukrywa ...
           Sprawy komplikuje jeszcze Umberto - przystojny, dobrze zbudowany, miły i inteligentny chłopak, który jest przyjacielem głównej bohaterki, choć czuje do niej coś więcej ... Jest on zniechęcony do chłopaka Scarlett , gdyż uważa że jest on niebezpieczny i zbyt tajemniczy.
            No i jest jescze Vincent - wokalista "Dead Stones", kuzyn Mikaela. Od początku nie ukrywa on swej niechęci do Scarlett ...Jaką tajemnicę skrywa Mikael?
Czy miłość Mikaela i Scarlett wytrwa najcięższą próbę?
Kogo wybierze Scarlett: Umberto czy Mikael?
Dlaczego Vincent nienawidzi Scarlett?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie , po przeczytaniu tej świetnej powieści :)Moja ocena: 10/10


Książka jest napisana bardzo ciekawie, choć w "lużny" sposób, przez co lekko się ją czyta.
Fantastyka + Romans = Udana Powieść <żart>
Jest to jednak jedna z moich ulubionych książek :)  Serdecznie polecam ! :)
A teraz to, co najbardziej lubię w książkach  - cytaty, które zapadły mi w pamięci: •  "W rzeczywistości wiemy coś tylko wtedy; gdy wiemy nie wiele, wraz z wiedzą przybywa wątpliwości" /Goethe
 • "W pewnej książce przeczytałąm starą legendę Apaczów. Planeta Ziemia powstała w wyniku wielkiego wybuchu na niebie. Gwiazdy porozpadały się na dwie połowy i spadły na Ziemię, tworząc życie, Od tego czasu każdy z nas błądzi w poszukiwaniu swojej drugiej połowy, zagubionej połówki gwiazdy, która może nas uzupełnić i uczynić lepszymi, Bo jest tylko jedna pasująca połówka"
 • "Życie jest brutalne i nie zna taryfy ulgowej"
 • "Umiera się dopiero wtedy, gdy najbliźsi przestją pamiętać"
 • "Siła woli pozwala nam zwycieżyć każdą przeciwność losu"
 • "Jesteśmy na Ziemi jak aktorzy, którzy muszą odegrać najważniejszy spektakl bez ani jednej próby. To życie jest próbą generalną. To normalne, że popełnia się błędy ... ale one czegoś nas uczą"
 • Ścieżki wiedzy czasami prowadzą przez cierpienie. Ale dojdziesz, gdzie chcesz, jeśli z odwagą i uporem będziesz podążać swą drogą"

~Do zobaczenia ! 


Girl from Stars 

1 komentarz:

 1. Hej, hej! Nie czytałam jeszcze Scarlett, ale mam dla Ciebie radę - może napisz coś więcej w części recenzenckiej? Nie chcę być niemiła, ale opis książki można znaleźć na Lubimy czytać :) Pozdrawiam,
  http://nieuleczalnyksiazkoholizm.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń