sobota, 9 stycznia 2016

[16] S. J. Watson - "Zanim zasnę"~Witajcie kochani!


Dzisiaj przygotowałam dla Was recenzję książki, która była naprawdę świetna :) Szkoda mi czasu na jakiś wstęp, zaczynajmy ! :)
Autor: S. J Watson
Tytuł: "Zanim zasnę"
Ilość stron: 408
Wydawnictwo; Sonia Draga
"Wspomnienia nas definiują.
Wyobraź więc sobie, że tracisz je za każdym razem, kiedy zapadasz w sen.
Zapominasz, jak się nazywasz, kim jesteś.
Nie pamiętasz wydarzeń z przeszłości, nie rozpoznajesz ludzi, których kochasz - wszystko to znika w ciągu jednej nocy.
A jedyna osoba, którj ufasz, być może mówi ci jedynie połowę ..."
Moja ocena: 10/10Christine budzi się co rano w obcym łóżku u boku obcego mężczyzny. W lustrze widzi twarz nieznajomej kobiety, dużo starszej od niej. I co rano się dowiaduje, że to jej twarz, jej mąż, jej łóżko, że przed dwudziestu latyna skutek wypadku straciła zdolność zapamiętywania. Co rano przeżywa wstrząs, co rano musi się z nim godzić. Jej życie wydaje się tragicznie prostsze.
Powoli jednak okazuje się, że ta prostota jest pozorna. Że Christine ma swojego neurologa, o którym nie wie jej mąż, że prowadzi pamiętnik, dzięki któremu może częściowo zapełnić luki w pamięci. Kobietę zaczyna niepokoić jej całkowita zależność od męża. Okazuje się, że ma jakieś inne wspomnienia niż te, które co rano pieczołowicie mąż odtwarza. Christine zaczyna stawiać nowe pytania - jak wyglądał jej wypadek, dlaczego nie mają dzieci, co się stało z jej przyjaciółką? Im bardziej zbliża się do prawdy, tym bardziej niewiarygodna ona się staje.
Według mnie ta książka zdecydowanie zasługuje na całą 10 :) Autor świetnie potrafił trzymać napięcie przez całą ksiażkę. Świetnie przedstawił postać głównej bohaterki, a zwłaszcza jej uczucia. Ciągłe tajemnice, napięcie, uczucia to wszystko można znaleźć w tej naprawdę dobrej książce. 
Jedynym minusem tej książki jest ... jej zakończenie. Jest takie banalne, brak  w nim dramatyzmu, którym ta książka jest przepełniona. Czytelnik dodatkowo nie dowiaduje się czy główna bohaterka odzyskała pamięć ...
Nie mniej jednak książka ta, wywarła na mnie spore wrażenie, i dostaje ode mnie całą dziesiątkę :) Polecam gorąco !

W  2014 roku postanowiono zekranizować ten bestseller :) Poniżej zamieszczam zwiastun filmu:
Ktoś z Was czytał lub oglądał? Co sądzicie?
Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii :)

Girl from Stars

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz