czwartek, 26 maja 2016

[38] Joanna M. Chmielewska - "Sukienka z mgieł"~Witajcie kochani!

Jak dawno tutaj nie było żadnej recenzji! Jako iż, wczoraj oficjalnie zakończyłam rok szkolny, a teraz przede mną tylko miesiąc praktyk, mam nadzieję, że uda mi się nadrobić zaległości w czytaniu, bo przez ostatnie dwa tygodnie, głównymi książkami jakie miałam w ręce był podręcznik do technologii gastronomicznej i podręcznik do matematyki :)
Teraz mogę z czystym sumieniem wrócić do pochłaniania książek :)
A na dziś przygotowałam dla Was recenzję POLSKIEJ! książki :) Zapraszam :)Autor: Joanna M. Chmielewska
Tytuł: "Sukienka z mgieł"
Ilość stron: 240
Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
Data wydania: 30 marca 2016


Jak dotąd byłam sceptycznie nastawiona do polskiej literatury. Rzadko po nią sięgałam, przeważnie z przymusu (czytaj: lektury szkolna :) ). Pani Chmielewska zmieniła mój pogląd o polskiej twórczości o trzysta sześćdziesiąt stopni i sprawiła, że uwierzyłam, że to co polskie, nie jest takie złe - wręcz przeciwnie.

"Piwnica pod Liliowym Kapeluszem" to niezwykłe miejsce, prowadzone przez równie niesamowitą właścicielkę - Weronikę. Choć na codzień jest wesołą, uśmiechnietą i pomocną osobą, to jednak jak każdy ma swoje tajemnice i problemy.  Jednym z nich jest brak świadomości, że jest się przez kogoś kochanym. Niepewna relacja z Brazylijczykiem, z którym połączyła ją nie tylko miłość do kawy. Brak miłości w dzieciństwie ze strony rodziców - świetnych lekarzy, doskonale umiejących rozpoznać choroby ciała, lecz nie potrafiący rozgryźć i zrozumieć tego, co skrywa dusza ich córki... 
To właśnie w tym niesamowicie klimatycznym miejscu splatają się historie ludzi, jakich my możemy spotkać na codzień: nieśmiałą, ukrywającą za obciągniętymi rękawami bluzki siniaki Kryśkę, Małomównego, którego najlepszym przyjacielem jest laptop, skromnego i nieznającego swej wartości Andrzejka, czy też niesamicie silną, lecz już zmęczoną Paulę wraz ze swoją chorą na autyzm córczką Korą.

"Sukienka z mgieł" choć z pozoru mogłaby wydawać się historią realnych problemów współczesnych ludzi, to tak naprawdę jest opowieścią o nadziei.
Nadziei na lepsze jutro.
Nadziei, że są wokół nas ludzie, którzy w każdej chwili mogą nam pomóc.
Nadziei, że nigdy nie jest za późno by zrealizować swe marzenia i ambicje ...

Książka ta pokazuje, że nie ważne, jak potoczy się Twoje życie. Ważne byś docenił/a to, co masz i wierzył/a, że możesz zdobyć jeszcze więcej - tylko musisz uwierzyć.

Bohaterów z "Sukienki z mgieł" można spotkać także w "Poduszce w różowe słonie", po które z pewnością sięgnę. Pani Chmielewska ma niesamowity dar przekazania jakże ważnych i poważnych spraw w lekki i przyjemny do czytania sposób. Jestem głęboko przekonana, że moja przygoda z Jej twórczością, nie skończy się na tej książce :) Polecam gorąco!
Moja ocena: 8/10
Kto z Was czytał "Sukienkę z mgieł? Co o niej sądzicie?
Czytaliście jeszcze jakieś inne książki tej autorki? 
Podzielcie się Waszą opinią w komentarzach.Za możliwość przeczytania, dziękuję:


Girl from Stars


1 komentarz:

  1. Czytałam ją , moim zdaniem fajna książka ale nie w moim typie .
    Zapraszam :http://pollylesson.blogspot.com
    Piszę książkę .

    OdpowiedzUsuń