czwartek, 8 listopada 2018

[198] E. K. Blair - "Echo"


~Witajcie kochani!

Dzisiaj kilka słów o książce której, równie mocno wyczekiwałam, co dziecko św. Mikołaja :D
Mowa tutaj o kontynuacji serri "Czarny lotos" - "Echo".

Zapraszam!


Autor: E. K. Blair

Tytuł: "Echo"
Seria: "Czarny lotos"

Ilość stron: 334
Wydawnictwo: NieZwykłe
Data premiery: 24 października 2018


„Echo” jest drugą częścią niezwykle mrocznej serii pt. „Czarny lotos”, autorstwa E. K. Blair. Pierwszy tom – „Bang” wstrząsnął mną do głębi i na długo pozostał w mej pamięci. Byłam zachwycona tą historią do tego stopnia, że dostała ode mnie najwyższą ocenę, tj. 10 pkt. Drugiego tomu wyczekiwałam z ogromną niecierpliwością. Gdy w końcu wymarzony egzemplarz trafił w moje dłonie, ponownie zakochałam się w twórczości tej autorki.

Podobno najdłuższe zarejestrowane echo rozbrzmiewało siedemdziesiąt pięć sekund, ale zapewniam cię, że tym razem potrwa to o wiele dłużej. Ogłuszający huk stłumił wszystkie dźwięki i pogrążył otaczający mnie świat w ciszy, pozwalając, by echo zniszczeń przetrwało znacznie, dłużej niż było to zamierzone.
To echo będzie podążać za mną wszędzie, niszcząc mnie… i niszcząc ciebie. Chcesz odpowiedzi? Ja też.


Jak głupia sądziłam, że w pierwszym tomie autorka wyczerpała całkowicie limit dramatów głównej bohaterki, wyjaśniła wszelkie tajemnice, dlatego ogólnie rzecz biorąc, zastanawiałam się, co ona może mi jeszcze pokazać. A tu taka niespodzianka. „Echo” przerosło wszelkie moje oczekiwania, całkowicie porywając mnie już od pierwszych rozdziałów.

W II tomie autorka w ogóle nie zwalnia tempa. Już na samym początku zrzuca na nas bombę, która mnie osobiście zwaliła z nóg.
 Po raz kolejny jestem zachwycona umiejętnościami autorki w  dziedzinie budowania napięcia, tworzenia brutalnej i szokującej fabuły jak i odkrywania kolejnych tajemnic w odpowiednich momentach. Nie da się ukryć, że twórczość pani Blair całkowicie wychodzi poza schemat, dostarczając dzięki temu czytelnikowi maksymalną dawkę adrenaliny. „Echo” to jedna z nielicznych książek, która szokuje ale i zachwyca swą mrocznością i brutalnością.


Tak jak już  wspominałam w skali brutalności I tom nie różni się od II. Jestem pełna podziwu dla autorki za poruszanie tak odważnych tematów, stworzenie tak wyrazistej fabuły. „Echo” tak samo jak „Bang” owiane jest wyrazistym pożądaniem i namiętnością, choć zdecydowanie w innym tego słowa znaczeniu. Jeśli w pierwszym tomie ta namiętność łączyła się z miłością, tak w przypadku „Echa” pożądanie zespoliło się z czystą nienawiścią.
Z tym wątkiem „hate&love” bywa dość różnie. Zazwyczaj bywa tak, że bohaterowie się nie znoszą, kryją w sobie jakieś dawne urazy wobec tego drugiego, ale potem niespodziewanie i ze wzajemnością odkrywają w sobie głębokie uczucia . Oklepany dość temat, zwłaszcza we współczesnych romansach. W tym jednak przypadku autorka pozytywnie mnie zaskoczyła, gdyż według jej wizji, te skomplikowane uczucia, jakie łączyły bohaterów wcale nie doprowadziły do tego, że którekolwiek z nich diametralnie się zmieniło. Wręcz przeciwnie.


W „Echo” widoczna jest wyraźna zmiana w psychice Niny/ Elizabeth. W pierwszym tomie, poznajemy ją jako niezwykle silną, niebezpieczną, pozbawioną wszelkich skrupułów kobietę, która dla zemsty jest gotowa poświęcić wszystko. Nie mniej jednak dramatyczne wydarzenia, jakie miały miejsce w zakończeniu I tomu sprawiły, że w kolejnym tomie mamy już do czynienia z wrakiem człowieka. Poznajemy kobietę wyniszczoną przez swoją nienawiść, pogrążoną w rozpaczy za tymi, których straciła. Autorka wprowadza nas jeszcze głębiej w jej niepokojącą, momentami chorą psychikę, sprawiając, że te wszystkie mdłe i oklepane bohaterki odejdą w niepamięć, a na ich miejscu (z pewnością na długo) zasiądzie Elizabeth.

Po raz kolejny autorka zostawiła mnie z zaskakującym zakończeniem, które zrodziło jeszcze więcej pytań w mojej głowie. Mam tylko nadzieję, że Wydawnictwo NieZwykłe nie będzie kazało nam zbyt długo czekać na premierę III tomu.

„Echo” jest rewelacyjną kontynuacją serii „Czarny Lotos”. To brutalna i chora historia, która niesamowicie uzależnia. Jest jak narkotyk, który nie wypuści Cię ze swych ramion, jeśli nie weźmiesz całej dawki, a po wszystkim pozostawia po sobie uczucie pustki i chęci na więcej. 
Gorąco polecam!

Moja ocena: 10/10Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu NieZwykłemu.


Co sądzicie o serii "Czarny lotos"? 
Kto ją uwielbia równie mocno jak ja? :D

Girl from Stars

4 komentarze:

 1. Pierwsza część bardzo mi się podobała, więc tę na pewno również przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam pierwszej części, ale mam coraz większą ochotę nadrobić zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę poczytać pierwszą część, i drugą zacznę jeśli polecasz, a opis jest interesujący:)
  Pozdrawiam Serdecznie:)
  https://lifestyleworldblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, dawno nie czytałam takich zachwytów nad jakąś książką. Koniecznie muszę przeczytać pierwszą część.

  OdpowiedzUsuń